हुम्लामा आँखा शिविर

२४ कार्तिक २०७४, शुक्रबार १२:२७ मा प्रकाशित

हुम्ला, २४ कात्तिक ः सदरमुकाम सिमीकोटदेखि दक्षिणी भेगमा पर्ने सर्केगाड गाउँपालिकाको हिमज्योति माविमा आँखा शिविर सम्पन्न भएको छ ।

नेपाल नेत्र ज्योति संघ र नेपाल रेडक्रस सोसाइटी जिल्ला शाखा हुम्लाको आयोजनामा सो शिविर सञ्चालन भएको थियो ।

हिमालय आँखा अस्पताल घारी पाटन पोखराको प्राविधि, औषधि र आर्थिक सहयोगमा सञ्चालित उक्त शिविरमा ७२ जनाको मोतीबिन्दु, ५०० जनाको साधारण जाँच र औषधि वितरण गरिएको पोखराका डा हरिविक्रम अधिकारीले जानकारी दिनुभयो ।

सर्केगाड उपशाखाका सभापति भीमबहादुर शाहीले मुगुको धैन सोरुकोट, भी, नार्थपुलगायत बिरामीले सेवा लिएको बताउनुभयो ।

गाउँपालिकामा कर्मचारी अनुपस्थित

ताजाकोट गाउँपालिका मैलामा २५ जनाको दरबन्दी भएपनि हालसम्म दुईजना कार्यालय सहयोगी र दुई वडा सचिवबाहेक अन्य कुनै पनि कर्मचारी नभएका कारण सार्वजनिक सेवा सुविधा प्रदान गर्नमा समस्या भएको वडा सचिव विष्णुलाल सार्कीले बताउनुभयो ।

त्यस्तै अदानचुली गाउँपालिका श्रीनगर, चखेली गाउँपालिका दार्मा, सर्केगाड गाउँपालिका सर्केगाड, खार्पुनाथ गाउँपालिका खार्पुनाथमासमेत कर्मचारीको अभाव रहेकाले सार्वजनिक सेवा प्रभावित भएको स्थानीयवासीको गुनासो छ ।

तपाईंको प्रतिकृयाहरू

नेपाली काँग्रेसका केन्द्रीय सदस्य नारायणप्रकाश साउदले वाम गठबन्धन नेकपा (एमाले)का लागि आत्मघाती हुने बताउनुभएको छ । नेपाली काँग्रेस कञ्चनपुरले आज भीमदत्तनगरपालिका–६ मा आयोजना गरेको चुनावी सभामा उहाँले एमालेका नेताहरु गठबन्धन गरेर पछुताइरहेको छ भन्नुभयो । नेता साउदले “एमाले र माओवादी केन्द्रले काँग्रेससित डराएर गठबन्धन गरी निर्वाचनमा भाग लिए”, भन्दै “दुई कमजोर मिले पनि बलियोलाई हराउन सक्दैनन्,” बताउनुभयो । एमालेलाई माओवादी केन्द्रले भोट दिएर ठूलो पार्टी बनाए माओवादी केन्द्रको अस्तित्व समाप्त हुन्छ, उहाँले भन्नुभयो – “बितेको चार वर्षमा कञ्चनपुरको बजेट चार सय प्रतिशतले बढेको र काँग्रेस नेतृत्वको आगामी सरकारले कञ्चनपुरमा सडक, पुल, खानेपानी लगायतका भौतिक संरचनाको विकासमा विशेष प्राथमिकता दिइनेछ ।” नेपाली काँग्रेसका अर्का केन्द्रीय सदस्य रमेश लेखकले आसन्न निर्वाचनमा काँग्रेस हारे राष्ट्रिय एजेण्डा हार्ने बताउँदै संविधान कार्यान्वयन र मुलुकको समृद्धिका लागि काँग्रेसलाई मतदान गर्न सबैमा आग्रह गर्नुभयो । कञ्चनपुर निर्वाचन क्षेत्र नं ३ मुलुककै आवागमन र व्यापारको मुख्य नाकाका रुपमा विकास गर्न आफू लागिपरेको चर्चा गर्दै कञ्चनपुरलाई नेपाल, भारत र चीनको त्रिदेशीय नाकाका रुपमा विकाग गर्न आवश्यक प्रक्रियाहरु अघि बढिसकेकोसमेत जानकारी दिनुभयो ।